Elektronik Sigara: Dost Görünümlü Düşman

yazi-2-1200x800.jpg

İçinde nikotin bulunduran bir sigara simülatörü olan elektronik sigara, diğer adıyla e-sigara, maalesef sigarayı bırakmak isteyenlerin başvurduğu bir “sözde çözümdür”. İçinde zifir olmayan lakin nikotin barındıran bir elektronik sigara ile sigarayı bırakanların sayısı yok denecek kadar azdır. Sigara bırakmak nikotin bandı, nikotin sakızı ya da elektronik sigara ile gerçekleştirilemez. Tam aksine böyle ürünler sigarayı bıraktırmak bir yana sigaraya daha çok bağlanmanıza neden olur. Kısacası elektronik sigara sigara bırakmak isteyenlerin işini zorlaştırır.

İçinde nikotin barındıran elektronik sigara yüzünden vücudunuza nikotin vermeye devam eder ve içtiğiniz her bir elektronik sigara sonrasında daha çok sigara içmek istersiniz. Sigarayı bırakmak niyetinde olan kişiye sigara bırakmak eylemini sözde kolay hale getiren elektronik sigara, sağlığınıza ciddi zararlar vermesinin yanında, aşırı pahalılığıyla da maddi olarak sizleri zora sokar. Tanıtımları sırasında elektronik sigara ve diğer ürünler, bilimle bağdaştırılarak anlatılmaya çalışılır. Doktor olduklarını düşündüğümüz kişiler tarafından yararlı olarak sunulan elektronik sigara aslında el ve dudak tiryakiliğini de devam ettirmenize sebep olur. Bu yüzden içilen her bir elektronik sigara, sigaraya dair özleminizi artırmakta ve bir süre sonra da tekrar sigaraya başlamanıza neden olmaktadır.

Sigarayı bırakmak için böyle ürünlere başvurmak, maalesef sizi istediğinizi sonuca, yani sigarasız bir hayata ulaştırmaz. Sigarayı kendinize işkence etmeden ve para kaybetmeden, hatta iddia ediyoruz, keyifle bile bırakabilirsiniz! Ancak bu yazımızda bahsettiğimiz yollara başvurmak, sizin hem sigaraya olan isteğinizi artıracak hem de sigarayı bırakmak ile ilgili hevesinizi kıracaktır. Sizce de, elektronik sigara ile insanlar bu tuzaktan kurtuluyor olsaydı insanların büyük çoğunluğu bir şekilde onu satın alıp kullanmaz mıydı? Sigarayı bırakmak için kendinizden, sevdiklerinizden ve bu konuda uzman olan kişiler dışında kimseye güvenmeyin. Kendi çıkarları için böyle ürünleri piyasaya süren kişilerin kurbanı olmayın, siz sandığınızdan çok daha güçlüsünüz, kendinize inanın. Adı üstünde elektronik sigara. Yani o bir sigara! Elektronik sigara masum değildir!

Allen Carr Etiler Genel Müdürlük Adres Bilgileri

Adres: Nispetiye Cad. Çamlık Yolu Sok. Yüngül Apt. No.7 D.3 Etiler / İstanbul

Telefon: 0212 358 53 06 - 07
Gsm: 0530 526 35 23
Web: allencarrturkiye.com
Eposta: info@allencarrturkiye.com

2017 Allen Carr Türkiye