Sigara Bırakmak Bir Kâbusa Dönüşmesin

yazi-1-1200x801.jpg

Sigara bırakmak, tüm sigara içicilerinin korkulu rüyası. İnsanlar sigara bırakmak ifadesini duyunca bile bir adım geri atıyor. Peki, nedir insanları bu kadar korkutan şey? Sigara bırakmak sonrası ortaya çıkacağından korkulan can sıkıntısı mı stres mi yoksa yılların alışkanlığından vazgeçmek mi? Belki de hiçbiri. Sigara içenler eğer sigarayı bırakırlarsa dünyanın sonu gelecekmiş gibi davranıyorlar. Aslında bu korkulacak bir durum değil hatta sigara bırakmak zevkli ve eğlenceli bir hale bile getirilebilir.

Sürekli sigara içmek hissini uyandıran şey şüphesiz nikotin adlı uyuşturucudur. Sigara bırakmak isteyenlerin bunu başaramamalarının nedeni vücutlarının sürekli nikotine ihtiyaç duymasıdır. İnanamayacaksınız ama nikotinin vücuttan tam atılması en fazla üç gün sürer. Ayrıca sigaranın can sıkıntısını ya da stresi önlediği doğru değildir. Etrafınızda sigara içen insanlara bakarsınız en çok onların gergin ve sıkılmış olduklarını göreceksiniz. Sigara bırakmak bir nevi alışkanlıktan vazgeçmek sanılır. Onlarca güzel alışkanlığımızdan vazgeçmek bile o kadar kolayken, bize bu kadar zarar veren sigaradan kurtulmak niye bir sorun olsun ki?

Sigara bırakmak denince akla gelen bütün düşüncelerin hiçbir temeli ve kanıtlanmış doğruluğu yoktur. Bunlar kişinin oluşturduğu asılsız inançlardan ibarettir. Sigara bırakmak için çaba harcayan ve bunun meyvesini alan hiçbir sigara içicisi gerek ruhsal gerekse de fiziksel açıdan bir zarar görmemiştir. Aksine hem sağlığına kavuşmuş hem de maddi olarak gelir elde etmiştir. Sigara bırakmak bir canavar olarak görülmemeli asıl canavar sigaranın içindeki nikotindir. Siz de bir an önce bu canavarı beslemeye son verin ve artık sigara bırakmak lafını duyunca gülümseyeceğiniz günlere kavuşmak için hemen yola çıkın! Unutmayın sigara bırakmak sigara içmeye devam etmek zorunda kalmaktan çok daha güzel.

Allen Carr Etiler Genel Müdürlük Adres Bilgileri

Adres: Nispetiye Cad. Çamlık Yolu Sok. Yüngül Apt. No.7 D.3 Etiler / İstanbul

Telefon: 0212 358 53 06 - 07
Gsm: 0530 526 35 23
Web: allencarrturkiye.com
Eposta: info@allencarrturkiye.com

2017 Allen Carr Türkiye