Emel Arslan Büyükmertoğlu

http://www.allencarrturkiye.com/wp-content/uploads/2017/04/Emel400.jpg

İletişim Bilgileri


emel@allencarrturkiye.com


Merhaba,

Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Okan Üniversitesi Eğitim Yönetimi  Yüksek Lisans mezunuyum.

Çalışma hayatım boyunca  Etkili İletişim, Beden Dili, Diksiyon ve Hitabet , Etkin Zaman Yönetimi konularında eğitim programlarını tamamladım. Satranç Antrenörüyüm ve oynamaktan da, öğretmekten de çok keyif alıyorum.   Uzun yıllar bir felsefe derneğinde Doğu Bilgeliği, Batı Felsefesi , Mitoloji ve Antik Uygarlıklar Semboloji eğitimi aldım. Tai Chi Chuan, Feng Shui eğitimlerine katıldım.

Sigaraya 15 yaşlarında başladım ve ömrümün sonuna kadar da içeceğimi düşünüyordum. Sigara yasakları başladığında “Sigara İçenlerin Hakları” konulu bir kampanya başlatmayı bile düşünmüştüm. Sigara içenlerin 2. sınıf insan yerine koyulmasına çok ama çok sinirlenmiştim. Devlet ne karışıyordu, biz istediğimiz için içiyorduk!

10 yıllık içici iken aniden bırakmaya karar verdim. Hatta 3 ay bıraktım. Bir arkadaş toplantısında 1 tane yaktım ve gerisi malum. Sigaraya karşı zaten çok güçsüzdüm, yenilgi ile tamamen pes ettim. Nikotin bandı, sakızı denedim; onlarla hiç olmadı. Artık durumu kabullenip, mücadeleyi bırakmışken Allen Carr Yöntemi ile tanıştım. Ve bütün hayatımı esir alan sigaradan; acı çekmeden, özlemeden, gözüm arkada kalmadan kurtuldum.

Bazen hayatın anlamını sorgularım, bu dünyaya gelişimizin bir amacı olmalı. Ben de henüz bulmuş değilim ama hayatın anlamını aramaktan, düşünmekten vazgeçmeyeceğimi biliyorum. Kişinin değeri aradığı şeydir..demiş Mevlana.Belki de hayatın anlamı yeni şeyler öğrenmektir, dünyayı güzelleştirmektir, dünyaya bir katkı sağlamaktır, insanları sigara bağımlılığından kurtarmaya yardım etmektir. Sigaradan kurtularak hayatıma kattığım mutluluğu (şu anda sigara içenlere imkansız gibi görünse de) tüm içicilerin yaşaması için çalışmaktır.

2016 yılında Allen Carr Terapisti Adana Bölge Sorumluluğu görevini üstlendim. Fakat gönlümden geçen; başlayanlar sonsuza kadar bıraksın, yeni nesiller sigarayı hiç tanımadan büyüsün ve sigara bırakma terapistliği tarihe karışsın=).

Sevgilerimle

Emel ARSLAN BÜYÜKMERTOĞLU

Allen Carr Etiler Genel Müdürlük Adres Bilgileri

Adres: Nispetiye Cad. Çamlık Yolu Sok. Yüngül Apt. No.7 D.3 Etiler / İstanbul

Telefon: 0212 358 53 06 - 07
Gsm: 0530 526 35 23
Web: allencarrturkiye.com
Eposta: info@allencarrturkiye.com

2017 Allen Carr Türkiye